Як розпалити багаття без сірників? Гліцерин і марганцівка

Як розпалити багаття без сірників? Гліцерин і марганцівка
Якщо змішати гліцерин і марганцівку (марганцовку) то можна отримати вогонь.
Гліцерин можна придбати в будь-якій аптеці. Марганцівку (або по науковому, перманганат калію) зараз купити проблематично - вона під частковою забороною. Можна придбати лише в деяких державних аптеках. Це звязано з тим, що вона вибухонебезпечна. Марганцівку також використовують для незаконного виготовлення наркотиків.

Але свого часу марганцівка широко застосовувалась і в людей вдома залишились великі запаси цієї речовини. Тому знайти марганцівку можна без проблем.

Так от, якщо ви плануєте рушити в похід, візміть з собою два маленьких водонепроникних контейнери. В один налийте гліцерину, а інший насипте марганцівки. Щоб розпалити багаття, насипте дрібку марганцівки, а зверху капніть гліцерину. Через деякий час суміш запалає і ви, підкладаючи сухе листя, зможете розпалити багаття. Такий спосіб розпалювання може бути корисним при вітряній або вологій погоді, коли розпалити багаття сірниками важко.

Марганцівка також має чудову антибактеріальну дію, тому за допомогою неї ви можете знезаразити воду в екстримальних умовах. Таку знезаражену воду можна пити. Але є одне зауваження: розчин марганцівки у воді має бути слабким — вода має бути ледь-ледь зафарбована. Показана на відео вода занадто зафарбована — це не зовсім вірно.

Окрім того марганцівку треба ретельно перемішувати до повного розчинення. Бо якщо в воді будуть нерозчинені кристалики марганцівки, це може спричинити міні-опіки внутрішніх органів. Найкращий спосіб такий. В невеликій пляшці розчиніть певну кількість марганцівки, щоб зробити добре концентрований розчин (з яскравим забарвленням), а вже цей розчин капайте в воду для знезараження. Так ви можете уникнути попадання нерозчинених кристаликів.


Якщо відео англійською мовою, ви можете увімкнути українські субтитри.
Звичайно, якість розпізнавання англійської мови і англо-український переклад ще не досконалі, але суть зазвичай можна зрозуміти.
Якщо ви не знаєте як вмикати українські субтитри, подивіться цю коротеньку інструкцію>>>